banner

100+

Před několika dny se konal super highline meeting na hradě Kost a já jsem měl to štěstí se ho zúčastnit. Hrad Kost leží na křižovatce tří pískovcových údolí a to jej dělá perfektním pro neobvyklé a dlouhé highliny. Jednu takovou neobvyklou a dlouhou jsme natáhli s Peetem, Kwjetem a ostatníma v údolí Plakánek. Projekt jsme vyhlídli už o prázdinách při jedné z kosteckých slackexhibic. Lajnu jsme odhadovali na nějakých 90+ a nakonec jsme vybrali směr, který je delší než dlouhý a to 102metrů. Natahování nebylo nijak složité díky tomu, že na obou stranách údolí jsme kotvili za stromy.

V pátek odpolko bylo nataženo a pokusy mohly začít. Jelikož Peeto měl plné kecky z organizací meetingu, tahání a Kwjet je v režimu slackhybernace( je to lenoch =D), tak jsem se do toho pustil já první. Poté co mi v Ostrově při přechodu lajny "Master of Universe"(96m) bůh ztlumil gravitaci a já ji přepotácel na OSFM, mě všichni pošťuchovali ať to ani nezkoušim udělat i tady =D. Ale každá lajna je jiná a tahle tuplem! První pokusy sahaly někam k polovině, ale nic víc.

Párkrát jsem to zkusil, ale tah v lajně nebyl žádnej šlágr a já jsem za ten den cítil známky únavy, tak jsem to v pátek zabalil. V sobotu odpolko jsem tam pak šel s Lukasem a Julianem, kteří měli podobné ambice. Po tom co mi lajna párkrát zrajtovala hněkdu jsem ji zkusil z druhé strany mimo paprsky otravného sluníčka! Bojoval jsem! V hlavě mi jelo jen to, že ten konec je pořád hroznědaleko, ale nakonec jsem tam došel! Zadařilo se! Záplava radosti a adrenalinu mě neminula. Běžel jsem k Hradu, abych se ostatním pochlubil. Přemýšlel jsem o jméně highliny, ale Peeto mě upozornil, že ji musím přejít fullman, abych ji mohl pojmenovat. Ještě k večeru jí přešel Alex v trenkách na OS, ale na cestě zpět spadl, takže se fullman nekonal. Také Lukas Irmler a překvapivě Julian jí po dlouhém boji přešli OW. Peeto na ni taky ještě šel, ale únava z organizace meetingu a všemožného pobíhání mu nedala pokoj.

Druhý den ráno jsem se probral něco po sedmé a koukám, že Lukas, Julian se chystají jít na ranní session na to kilo Lekl jsem se,že by jí mohli přejít na fullmana a pojmenovat jí místo mě. Říkal jsem si, že nedopustím, aby to tady z germanizovali =D, tak jsem vyběhl za nima. Dřív než si kluci promnuli oči už jsem si vázal odsedku a šel jsem na to. Ale nádherný východ slunce byl v tuto chvíli mím úhlavním nepřítelem! Svítilo mi do očí a neviděl jsem skoro nic. Pak mi pujčil Lukas jeho hiphop čepku s kšiltem a v rytmu hiphopu jsem už konečně viděl. Boj mohl začít! Hned první pokus s čepicí jsem došel daleko za polovinu, ale hlava mě dostihla a čapnul jsem. Další pokus jsem se už cítil docela rozehřátý a v pohodě. Někdy v polovině lajny jsem si uvědomil, že jsem docela vysoko a expozice, je překvapivě dost cítit, ale nenechal jsem se a doběhl jsem si pro fullmana! Cítil ještě lepší pocity než při prvním přechodu. Po chvilkovém výdechu jsem si řekl, že to zkusím ještě zpět, nasadil jsem si čapku kšiltem dozadu, a protože sluníčko bylo za mnou, vyrazil jsem a bez potíží jsem došel za půllku Říkal jsem si, že tenhle směr je nějaký jednoduchý a chodí se to samo. Ale moc jsem myslel a když člověk myslí, tak padá =D. Pak jsem to zkusil ještě jednou, protože mi to ten den šlo a bavilo mě to jako nikdy, ale znovu jsem spadl pár metrů před koncem, a to už mě uspokojilo natolik, že jsem se šel radovat z úspěchu. A tak vzniknul prozatimní čeký rekord v highline. Já, Lukas a Julian jsme se tedy zařadili mezi sedm lidí na světě co přešli highline 100+ (Andy, Jerry, Mich, Alex, Lukas, Julian, Já) a to je celkem uspokojivé.

 

(foto: Anče, Kovča) S pozdravem a pusou Danny

FOTOlive

FotoLIVE
Puerto de la Cruz, Tenerife 01/2021
Nejnovější highline
Název Délka Výška
Rána do kulí 39 m 4 m
Attraction Direct 65 m 15 m
Vážnej případ 8 m 3 m
LVýK 115 m 40 m
3k ve spáře 150 m 40 m
Nejnovější přechody hl
Datum Lajner Highline
06.04.2024 Albi Attraction Direct
05.04.2024 Pan Dek Attraction Direct
13.02.2024 Pan Dek Vážnej případ
13.02.2024 Káč Vážnej případ
13.02.2024 Albi Vážnej případ
Nejnovější přechody longline
Datum Lajner Délka
18.06.2022 Dony 70 m
23.05.2021 Dony 80 m
30.04.2021 Dony 70 m
25.04.2021 Prochy 100 m
21.04.2021 Dony 60 m