banner

Keep Bilance 2010

Se začátkem roku 2011 nastává čas na ohlédnutí se, za právě skončenou slaklajnovou sezónou.

Stejně jako sezóny předchozí byla i tato ve znamení výrazného posunování hranic. Tady mám na mysli především pokoření 200 metrové hranice v longline Kwjetem a Peetem, či první  dívčí stopu zanechanou na konci stometrové longlajny Prckem Klárou. V hajlajnovém sektoru došlo prolomení magické padesátky  a to nejen od Qwjeta, na což jsem si už tak nějak zvykli, ale je potěšitelné, že se  toto povedlo Peetovi  spolu s Voříškem. Tím Voříškem , který si svojí první hajlajnu přešel v květnu v Ostrově aby sezónu na sklonku října zakončil padesáti metrovým vzdušným monstrem na Drábkách.

 Začnu ale popořadě a zaměřím se především na tzv. oficiální akce.

První takovou akcí, se již tradičně stal první květnový víkend v Ostrově, neplánovaně, leč oprávněně později nazvaný :

International highline veekend.

Akce která se poprvé v roce 2008 uskutečnila jako oslava Smoldových narozenin se  letos rozrostla do rozměrů vskutku mezinárodního významu.  Během tří dnů jsme natáhli tři hajlajny  na kterých padlo celkem 16 osobních rekordů, účastníků z Česka, Polska, Německa, USA a Austrálie. Za velice vydařenou akcí zůstala kromě osobních rekordů nádherná nová hajlajna pojmenovaná :  I- Land-Cruise s délkou 40,5m a výškou 30m.

Video z akce ZDE

 Keep Balance III. Hejnice

Další oficiální akcí byl Slackline festival Keep Balance III. V Hejnicích. Festival pořádaný na konci školního roku na koupališti v Hejnicích je už tradičně ve znamení  vasrlajn a tudíž alfou a omegou je počasí, to nám i tentokrát docela přálo. Voda sice měla pouhých 18 stupňů, ale sluníčka jsme si užili dost. Stejně jako v předchozích ročnících se soutěžilo nejprve na speedline a potom ve vagabundstile. Novinkou letošního festu byla soutěž družstev. Družstvo tvořila kapitánka a čtyři nalosovaní borci. Body získané ve speedu a vagabunovi se družstvům sčítaly.

Tři družstva s nejvyšším počtem dosažených bodů si později střihla finále, které se konalo na vasrlajnách. Neděle jako už tradičně patřila longlajně 104m dlouhé, kde si opět pár borců zlepšilo své osobáčky a Prcek Klára byla skutečně kousek od úspěšného přechodu.

Poděkování za možnost uskutečnit tuto povedenou taškařici patří zastupitelům města Hejnic a nájemci kempu panu Eliášovi za poskytnuté prostory. Sponzorům, kteří poskytli ceny do soutěží: Singing Rock, Mammut, Montana, Slackshop a Lajny cz.

Video  ZDE

Slideshow ZDE

Bišík.

Vrcholem sezony se stal, jako už po několikáté slacklinefest na Bišíku. Psát stále dokola o tom že, je to kultovní místo s nezaměnitelnou atmosférou by bylo nošením dříví do lesa. Nicméně i letošní ročník přinesl několik novinek oproti loňskému roku. Jednou takovou novinkou bylo nalezení místa pro natahování longlajn přes 200 metrů, čehož využil Kwjet a ještě před oficiálním zahájením festu, posunul hranici českého longlajnového rekordu na magických 217m, a to ve velice silném větru

Video ZDE.

Další posun v českém rekordu a opět Qwéčko, longwsrlajna 123m dlouhá, natažená Stefanem a jeho německými kumpány napříč  nad Jezírkem. Podle Kwjetových slov asi ještě větší boj, než na dvojkile!!!  V tu chvíli se jednalo zřejmě i o světový rekord!!!

Video ZDE

Co se týče soutěží, tak tady se oproti loňsku udála jedna podstatná změna, a to vstup firmy Gibbon do pořádání , hodnocení a sponzorování trickline. Příjemným oživením byla soutěž v lezení spárového trenažéru pořádaná  firmou Singing Rock. Naopak nepříjemným  rozčarováním bylo pozdější nedůstojné vymáhání  platby za pronájem a služby na firmě Rock Point.

Garden party v Sobotce.

Týden před MHFF v Teplicích nad Metují proběhla také slackline Garden party v Sobotce. Stejně jako loni se jednalo spíše o komorní záležitost. Mimo závodů ve fight-speed-line a trickline se tahalo také několik pěkných macků. Pod kolbištěm byly nataženy lajny 50 až 150 metrů a byl zde pokus také o lajnu 200+. Tahle lajna ale Peetovi doslova málem "přeřízla prdel vejpůl", když to Black Sky při testování napnutí nevydržel.

Kromě slackline se provozovalo také lezení na překližce včetně večerního závodu v lezení na rychlost s automatickou časomírou, kterou jsme měli tu čest vyzkoušet úplně jako první. O zázemí se postarala Horolezecká stěna Sobotka a o organizaci tým Lajny.cz. Sponzoři závodů: Horolezecká stěna Sobotka, Pro Rock, Ocún. V roce 2011 se bude tento festival konat už ke konci května, snad s větší účastí.

Teplice.

Poslední velkou akcí  o které se chci zmínit je také už tradiční doprovodná akce u příležitosti Mezinárodního festivalu horolezeckých filmů v Teplicích nad metují. Letos nám sice oproti loňsku počasí příliš nepřálo, přesto se ale podařilo uspořádat závod ve speedu  (Singing rock) a trickline (Gibbon).

Video ZDE

Silvestr na Bišíku.

Vyloženě pohodovou záležitostí pak byla společná oslava příchodu Nového roku, konaná kde jinde než na Bišíku. Tradiční lyžovačku díky skvělému počasí doplnila Penguin line natažená nad zamrzlým jezírkem a nominační závody do tučňáčí reprezentace kde zaperlil především Jindříšek , doslova kůžíi drásajícím nasazením.

Video ZDE

Slackline zdar!

 Kolouch.

FOTOlive

FotoLIVE
Puerto de la Cruz, Tenerife 01/2021
Nejnovější highline
Název Délka Výška
Projekt 90 90 m 15 m
CVOK 50 m 15 m
Zpátky ke kořenům 15 m 10 m
3 metry Sherwoodu 20 m 10 m
Dřevorubec 35 m 10 m
Nejnovější přechody hl
Datum Lajner Highline
14.08.2021 Dejv I-Landcruise
31.07.2021 Dejv Holčičky na provázku
11.07.2021 Káč Narkobaron
08.05.2021 Dejv Kontraband
08.05.2021 Dejv Hitparáda
Nejnovější přechody longline
Datum Lajner Délka
23.05.2021 Dony 80 m
30.04.2021 Dony 70 m
25.04.2021 Prochy 100 m
21.04.2021 Dony 60 m
21.04.2021 Dony 75 m