banner

Ladronka - Jizva3

Jizva a Vítek - Ladronka

 

Celý článek bych rád pojal nejen jako seznámení s tím, co se tady v Praze děje, ale především jako navnazení pro další zájemce a nadšence, aby se neváhali připojit a příště pochodit s námi.

 

Ladronka - Jizva

Jizva na 129m - Ladronka

 

Bohužel se nám zas rozběhla škola, takže jsme museli trochu poladit rozvrhy… zjistit, co se musí a nemusí, a nakonec z toho vylezla středa. Den, kdy se nás sejde poměrně dost, jak pražských, tak přespolních libereckých, úvalských a dalších, kteří tu jen studují.

 

Marek - Stromovka

Marek v půlce 103m - Stromovka

 

První krásná středa babího léta se povedla 22.9., kdy jsme se sešli ve Stromovce a natáhli klasických 103m. První to poslal Jizva, který si tím připsal druhé kilo, a to dost na pohodu. Poté já v onsightu a pak již nezbývalo než naťapat spousty metrů, páč kwóty se musí plnit. Kdybych večer nemusel na angličtinu, došel bych si pro 1km na lajně…takhle jsem stihl jen 8 přechodů…  Nelenili ani Anča, Marťa a Oli na dívčích lajnách kolem. I když Oli se spíš věnovala nově koupenému setu na líčení pro pokročilé. Dorazil i Píďa potrénovat na padesátce.

 

Ladronka - Jizva2

Jizva na 129m - Ladronka

 

Hned týden na to 29.9. jsme se sešli s Vejvisem opět ve Stromovce, ale na zadním dvoukilovém plácku a zkusili jsme, co vydrží můj blacksky. Narvali jsme ho na plnou délku. Místy v mírném mrholení jsme natáhli dost kšandojidní 134,6m lajnu, která nám dala oběma dost zabrat. Ale na druhé pokusy se zadařilo. K večeru se objevil i Kwjet, který dovalil ze školy a překvapil nás netradiční vizáží šprta, nažehlený, načesaný, v džínech … on snad toho magistra bere vážně?

 

Vejvis - Ladronka

Vejvis na 129m - Ladronka

 

Další středa se nesla ve znamení dívčího longu, kdy jsme s holkama ( Oli, Anča, Marťa ) natáhli 75m na Ladronce.  Holky se snažily, ale blacksky se jim nelíbil. Že je prý moc těžký a klepe se. Bojovaly ale hezky. Já si pochodil parádně a odměnou mi byl nově naučený prdeláč na longu. Vejvis bohužel dorazil až s křížkem po funuse, akorát když jsem sbalil lajnu.

 

Jizva - stromovka

Jizva dochází 103m - Stromovka

 

No a snad nejpovedenější byl tento týden. Opět středa (13.10.), krásné slunečné počasí, stromy začaly hrát do barev a my si vymysleli sraz na Ladronce. Napnuli jsme 129,5m BS napříč přes celou pláň. Chození bylo fakt parádní, sluníčko svítilo a hra barev okolních stromů dávala lajně skvělou kulisu. Já i Vejvis jsme to poslali OSFM, Jizva asi neměl den, a tak se trápil. Vedle jsme napnuli ještě 42m a spoustu trikovek, kde si užili i ostatní. Vítek předváděl parádní pády, nejlépe z vysoka a na záda. Osobáček na čtyřicítce si připsal Píďa, kterého zase děsně bavilo celé dopoledne padat 2-3m od konce, než to došel. Míra a Hanka poprvé chodili na lajně a hned oba přešli obě kratší lajny. Zkrátka asi dobrý den.

 

Kwjet - Stromovka

Kwjet na 135m ve Stromovce

 

Zde byste možná čekali další středu, ale jelikož longu není nikdy dost, narychlo se domluvil i pátek (15.10.). Po úspěšné konzultaci ve škole jsem s dobrou náladou dorazil na klasický long plácek ve Stromovce u jezírka a nepotkal jsem zde nikoho menšího, než samotného pana Kwjeta, který mi ráčil přitáhnout až pod nos celý setup na 152m dlouhou lajnu s názvem 499 footer. Tento setup čítající např. SMC kladky a podobné vymoženosti nám dovolil v rychlosti blesku napnout starou dobrou oranžovou třítunu. Na této lajně jsem měl pytel z minula, kdy se mi povedlo spadnout třikrát v posledních deseti metrech, takže motivace byla veliká, a to dokonce tak, že jsem to hned v testovacím pokusu poslal na OS.

 

Vejvis - Ladronka2

Vejvis na 129m se svým funklubem - Ladronka

 

Kwjet samozřejmě neváhal a hned mě následoval ve svém typickém surfovacím stylu, kdy si lajnu ještě pod nohama trochu rozhýbával. No, a protože jsme se oba naladili na ťapací notu, chodili jsme celé dopoledne… Q 8 přechodů, já 4. Při balení materiálu jsme ruce a záda skoro necítili, respektive cítili, a to poměrně intenzivně. Ale teplo ze splněných kwót nás oba hřálo u srdce… Jak jsme dobalili, začalo akorát pršet a tím asi také dozvonil longům pro tento týden zvonec…

 

Kwjet - Stromovka2

Zakuklený Kwjet na 152m - Stromovka

 

Tak co, připojíte se další dny k pražskému longlajnění? Dá-li počasí, plánů je stále dost. Kdo nechodí longy, vždy vedle taháme i kratší kousky. Další středa 200+? Našetřil už někdo na Aeon? A co Jan Tleskač?

 

Kwjet - Stromovka3

Kwjet na 152m lajně s názvem 499 footer - Stromovka

 

Lajnám třikrát nazdar, longu pak zvláště…

Marek – Gibbon team

FOTOlive

FotoLIVE
Puerto de la Cruz, Tenerife 01/2021
Nejnovější highline
Název Délka Výška
Zamávej strojvedoucímu 50 m 15 m
Projekt 90 90 m 15 m
CVOK 50 m 15 m
Velkej mravenec 30 m 13 m
Zpátky ke kořenům 15 m 10 m
Nejnovější přechody hl
Datum Lajner Highline
29.10.2022 Shaun Jizerýna
09.10.2022 Káč Malý bůh Barnabáš
02.07.2022 Panda Projekt 100
18.06.2022 Dejv Shangri-la
18.06.2022 Shaun Shangri-la
Nejnovější přechody longline
Datum Lajner Délka
18.06.2022 Dony 70 m
23.05.2021 Dony 80 m
30.04.2021 Dony 70 m
25.04.2021 Prochy 100 m
21.04.2021 Dony 60 m